עיצוב בבטון

בנייה היא תחום שפחות או יותר כולם אוהבים. זה כולל עיצוב, תיכנון, חלוקה, שיטות שונות של בנייה ועוד סוגים של חומרים. אם ישאלו אנשים מה הם חושבים על בטון, למה הוא משמש, סביר להניח שהתשובה תהיה שבנייה בבטון מיועדת לחדרי ממ”ד, תשתיות לבניינים ואפילו למקלט אטומי.

יתכן שחלק מהסיבות למחשבות הללו הם חוסר יכולת התמרון שהייתה קיימת בשנים עברו לכל הנוגע לטיפול גמיש בבטון – יכולת שלמעשה כמעט לא הייתה קיימת. לא עוד.

העידן החדש בניסור בטון

כיום, הודות לכלים מתקדמים של ניסור וקידוח בבטון, ניתן להגיע לתוצאות של עיצוב בבטון, ככגון קרניזים, שיוף מרצפות בטון ועוד. אפשרויות אלו מאפשרות לבצע עבודות ניסור בטון ללא גרימת נזק לשאר התשתיות הקיימות באזור העבודה – קיר, תקרה, רצפה וכדומה, וכך לחסוך בעלויות משמעותיות.

נקודה נוספת היא היתרון בשימור הניקיון. בדרך כלל עבודות מסוג זה משאירים הרבה מאוד בלגן ולכלוך. הרבה מאוד אבק במצטבר עקב שבירה או ניסור של בטון, כאשר משתמשים בדרך הישנה. לעומת זאת, בשיטה החדשה העבודה היא נקודתית, ולא יוצרת הרבה אבק. אבל מה האבק שהעבודה כן מייצרת?

בזמן הפעלת הכלים המיועדים למטרת ניסור בטון, מוזרמים מים באופן תדיר בזמן העבודה בכלי הניסור, כך שגם אבק שנוצר עקב הניסור, מתגבל מיד עם המים ולא מתפזר באוויר. באופן זה כל חלל החדר נשאר נקי, וניתן מיד להשתמש בו עם סיום העבודה על הבטון.

היום יותר מתמיד, אפשר לשפץ וגם ליהנות מהחיים